MLADI ODER RUŠE

MOR (Mladi oder Ruše) je CEZAM (Center za mlade Ruše) zasnoval leta 2014 z režiserko Tanjo Lužar.

S svojim delovanjem v tem ljubiteljskem gledališču sem začela leta 2015. Z ekipo smo se s predstavo Vse ob pravem času (David Ives) uvrstili na regijsko tekmovanje Linhartovega srečanja.

V gledališču sem še aktivna, trenutno pripravljamo novo predstavo.

MOR

mladi oder ruše
glasbeno-lutkovno gledališka predstava
ZA OTROKE OD 9 – 99
premiera v ponedeljek, 4. 12. 2017 ob 18:00,
Dom kulture Ruše

GLASBENI MUZIKAL MALI PRINC
po Antoinu de Saint-Exupéry-u
Dramatizacija in režija: Cvetka Bevc
Glasba: Peter Andrej

Osebe:
Mali princ – X1 Žan Žmavc
Pilot – X2 Peter Andrej
Cvetica, Geograf, Pijanec – X3 Mojca Andrej
Kača, Svetilničar, Nečimrnež ­– X4 Vesna Glavendekić(lutke)
Lisica, Kralj, Trgovec – X5  Teja Voglar(lutke)
ODRASLI, CVETICE, ZVEZDE ­– X3, X4, X5 (lutke)

O PREDSTAVI:

Mali princ je pripotoval na zemljo, da bi našel prijatelje. Našel jih je. Ker je gledal s srcem. Njegova zgodba je zgodba o iskanju bistva, ki je očem nevidno. O iskanju ljubezni. To iskanje je skrivnostno in čarobno.

V tej predstavi zaživi s pomočjo lutk in glasbe. Spoznanja Malega princa v uglasbenih pesmih postanejo še močnejša, njegovo potovanje med planeti je v svetu lutk še bolj čarobno.
Predstava je zastavljena kot muzikal, postavljena kot
glasbeno-lutkovno gledališka predstava in sprejeta kot vodilo za potovanje po zvezdnatih svetovih.
Ozrite se vase in poiščite zvezdo Malega princa!

To je nova lastna produkcija Cezama, društva Glazerjeva domačija in Kluba KU KU v sodelovanju z JSKD

Najdete nas tudi: https://www.facebook.MALI PRINC

KAMIŠIBAJ

Rege ali žabje frke; napisal Peter Andrej, ilustrirala Kaja Lukač, za kamišibaj priredila in ga izvedla jaz (Mojca Andrej). Knjigi je priložena tudi glasbena zgoščenka (P. Andrej, poje tudi Barbara Gabrielle).

Kamišibaj Rege v knjižnici Janka Glazerja Ruše, december 2018.

KAMIŠIBAJ

Predstavitev slikanice Agica, mala čarovnica; napisala Mojca Andrej, ilustrirala: Darka Erdelji, pesmi napisal, uglasbil in odpel Peter Andrej.

Za kamišibaj priredila in izvedla jaz 😉 V knjižnici Janka Glazerja Ruše, december 2019.

30. 6. 2022 smo z Agico gostovali v Avstriji v Gradecu (Grazu). Nastopali smo: Mojca Andrej, Peter Andrej in Alenka Cilenšek.

Ob koncu šolskega leta sta nas povabili Susi Weitlaner in Tatjana Vučajnk, da smo za otroke odigrali in odpeli novejšo verzijo pravljice Agica, mala čarovnica. Otroci, ki govorijo in se učijo slovenščino, so knjigo že poznali, na našem nastopu pa so uživali še ob malih lutkah in pesmih. Bilo je premierno z lutkami. Navdihujoča izkušnja s prenovljeno podobo Agice, male čarovnice, ki sta jo sooblikovala Darka Erdelji (oblikovanje lutk in likovna podoba) in Urban Saletinger (izdelava scene).